Antena wifi 9-12 dBi – howto
Idziemy za ciosem – budowa antenki, która wg. sprzedawcy miała by mieć 9-12 dBi. Kosztowała mnie 20 pln brutto (+ przesyłka). Zobaczmy, co jest w środku :)
Tu również sprawdziłem multimetrem wyprowadzenia. Metalowy kołnierz od strony mocowania anteny połączony jest z masą. Ten przy cewce jest połączony do żyły sygnałowej. Jak widać, wystarczy kawałek drutu i wkręt do drewna (który posłuży, aby równo nawinąć cewki) by samemu zrobić sobie antenę.
Tradycyjnie, zapraszam do eksperymentów :)
Bardzo ciekawa rozbiórka antenki ok 38cm 9-12dBi
Sam kilka dni temu kupiłem sobie dwie podobne antenki i czekam na przesyłkę z drugiego końca Polski. Antenki będą miały tą samą długość i zysk według producenta 10dBi lecz dodatkowo gwint wewnętrzny w złączu będzie złocony (a raczej miedziowany) oraz będą firmowane przez WiFiSKY hiszpańską firmę za cenę 12zł sztuka + koszty dostawy.
Porównując poprzednią rozbiórkę antenki 5dBi z tą teraz to mam pewność że dostanę antenki o zysku 9dBi+ bo skoro antenka 5dBi miała jedno uzwojenie a ta ma 3 to nie trudno jest wywnioskować jaki będzie miała zysk.
Ale za 12zł sztuka + koszty dostawy za firmowane antenki to nie jest jakaś tragedia a dodatkowo dość spory zysk i co za tym idzie jakość połączenia.